Во Сараево уапсен маж под сомнение дека силувал куче

Од:

Полицијата во Сараево уапсила 37 годишен маж поради сомневање дека извршил кривичното дело – мачење и убивање на животни.

Потрагата по мажот следела откако здружението за заштита на животните Дримс на својот Фејсбук профил, предупредило за маж кој сексуално злоупотребувал куче во центарот на Сараево.

Случајот го пријавил граѓанин кој бил сведок на случувањето.

За насилникот се знае дека често бил во алкохолозирана состојба и секојдневно ги злоупотребувал животните.

По апсењето, случајот е пријавен во обвинителството во Сараево.

Би можело да ве интересира

Потврдено обвинението против Беќировиќ, која со пиштол уби жена додека детето гледало

Извлечени тела на жена и дете од коритото на Миљацка во Сараево

Горан Наумовски

Во куќата на првиот човек на општина Стар Град во Сараево е фрлена бомба

Тетовски пожарникари: Кучето се исплашило, сакало да скока, во смисла да се спаси

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во Сараево: Пукање среде град, рането девојка

Жена потпомогната од полицаец си го ограбила сопругот, му украле 40.000 евра

Горан Наумовски