Потврдено обвинението против Беќировиќ, која со пиштол уби жена додека детето гледало

Од:

Кантоналниот суд во Сараево го потврди обвинението на Обвинителството против Анел Беќировиќ за кривични дела убиство, семејно насилство и недозволено поседување оружје.

Обвинетиот е обвинет дека на 12.11.2023 година околу 21.45 часот и покрај наредбата за задржување и при предавањето, влегол со пиштол во станот што го користела Емира Маслан и испукал еден истрел во правец на главата, при што ја усмртил.

После тоа, пријавениот со детето го напуштил станот. Ден потоа детето го држел заклучено во друг стан, а кога дошла полицијата одбил да ја отвори вратата. Полицајците насилно влегле во станот и го привеле.

Истовремено го поседувал и оружјето со кое без дозвола го извршил убиството.

Би можело да ве интересира

Алекса со еден истрел од непосредна близина ги убил таткото, бабата и дедото: Завршена обдукцијата на убиеното семејство во Књажевац

Смртта на полицаецот во Германија, кој беше убиен од Авганистанец, го подели општеството

Горан Наумовски

Скопјанец ја убил сопствената баба: Додека јадела ја удирал по главата и потоа ја задушил

Орце Костов

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ

Убиство во тетовско Боговиње

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ