ВИДЕО: Во Белград фатен припадник на црногорски клан: Падна со 20 килограми дрога и 20 илјади евра

Од:

Српската полиција денеска уапси тројца црногорски државјани осомничени за производство и пуштање во промет наркотична дрога.

– За кривично дело фалсификување службена исправа се товари и осомничениот Б.П., по кого е распишана меѓународна потерница од Интерпол поради сомнение дека извршил тешки кривични дела како член на црногорска организирана криминална група, бидејќи полицијата открила фалсификуван лична карта на друга држава со него при апсењето, се вели во соопштението од српската полиција.

Во станот каде што престојувал полицијата пронашла повеќе од 20 килограми марихуана, вага со траги на наркотична дрога, како и околу 20.000 евра.

Би можело да ве интересира

Состојка опасна за црниот дроб и белите дробови е пронајдена во чај од Хрватска направен од листови нане од Србија

Катерина Ѓуровски

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески

Бугарското МВР нема податоци дека Палевски е кај нив: За него нема ниту меѓународна потерница

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов