(ВИДЕО) Полицајци помагаат на старица да помине замрзната улица во Белград

Од:

Снимка на социјалните мрежи од двајца српски полицајци наиде на лавина од позитивни реакции. Тие се снимени како и помагаат на старица во Нов Белград да ја помине улицата која поради снег била лизгава и небезбедна.

 

За да не падне и да не се повреди, полека и внимателно ја преместија на другата страна на улицата.

Видеото кое е објавено на Инстаграм собра бројни позитивни коментари.

„Сепак, има и такви кои имаат хуманост и срце, убави и нежни“.

„Браво! Нека бидат пример!!“ тие се само некои од нив.

Би можело да ве интересира

Убиен е полицаец во Москва, негов колега е ранет

Џејми Оливер отвори ресторан во Белград: Познати и цените

Предраг Петровиќ

Кривична за родители кои им овозможиле на нивните малолетни деца да живеат вонбрачно

Пукање во Белград, повреденото момче не и кажува на полицијата кој го нападнал

Вработена во српското МВР издавала фалсификувани пасоши

Франција ја подигна безбедноста на највисоко ниво