mraz

Свет

Научниците открија 28 непознати видови вируси, сочувани во длабокиот мраз на Тибет

А1он
Научници кои ги истражуваат наслагите на глечерските мразови на Тибетската Висорамнина во Кина, откриле десетици досега непознати видови вируси, во слој од глечерот стар 15.000