(ВИДЕО) Оружен инцидент во супермаркет во Грција, едно лице загина, а друго е повредено

Од:

Едно лице загина, а друго е рането во престрелка што се случи денеска во супермаркет на брегот на Муцопулос во Пиреја, Грција, а сега се појавија снимки од местото каде што се случи немилиот настан. Како што пренесуваат грчките медиуми, вооружениот конфликт меѓу тројца турски државјани се случил пред преплашените очи на клиентите и вработените. Како што рекоа претходно очевидци на инцидентот, се слушнале два истрела, а потоа сите почнале да бегаат.

„Слушнавме два истрели, видовме вработени како излегуваат и викаат полиција, а клиентите во паника трчаат. Бевме исплашени, мислевме дека можеби е терористички напад“, изјавија тогаш очевидци, се испостави дека се судриле тројца турски државјани .

По инцидентот, насилникот се обидел да побегне, но полицајците го нашле во близина на продавницата и го привеле. Приведено е уште едно лице од супермаркет.

Мотивот на злосторството засега не е познат. Полицијата го истражува односот меѓу насилникот и жртвите, за да се разбере што му претходело на крвавиот инцидент.

Би можело да ве интересира

Грчки граничар е ранет во престрелка во близина на грчко-турската граница

Големо невреме во Грција, громови предизвикаа нови пожари

Горан Наумовски

Која грчка плажа плени со своите карактеристики на море, планина и велелепни погледи кои пленат воздишки?

Горан Наумовски

Шест безживотни тела на виетнамски државјани се пронајдени во хотел во Бангкок

Грција донесе итни мерки поради екстремните температури

(ВИДЕО) Пукано е во Доналд Трамп на митинг во Пенсилванија

A1on