ВИДЕО: Масовна тепачка во Тирана за торта на плоштадот

Од:

Илјадниции Албанци кои дојдоа на  централната прослава за Денот на албанското знаме во Тирана се степаа за големата торта, со површина од 55 метри квадратни.

Тепачка како да се дојде до едно парче од тортата, турканици, расправии, па дури и несвестици.

Би можело да ве интересира

Британскиот амбасадор во Тирана најави прогласување за непожелни албански политичари и бизнисмени

Ана Ололовска

По две одложувања Албанија ќе се пребројува во септември

Ана Ололовска

Тензии во албанскиот Парламент по барањето на опозицијата за расправа за вмешаноста на Рама во случајот „Мекгонигал“

Граѓаните од западен Балкан во Албанија ќе може да влегуваат со лична карта

Во Албанија се демонтираат камери поставени од криминалци за ја следат полицијата

А1он

Дознаките на албанските иселеници минатата година 1,1 милијарда евра или 10 отсто од БДП