Обвинение против сопругот на Алма која со децата се удави во реката Бојана

Од:

Обвинителството во Скадар го обвини Ергис Арази дека го предизвикал самоубиството на неговата сопруга Алма Арази, која трагично го завршила својот живот заедно со трите деца скокајќи во реката Бојана, јавува VoxNews.

Обвинителството тврди дека откако на 2 мај испила кафе со сестрата на нејзиниот сопруг, Алма Арази рекла дека ќе ја земе брат и дека ќе оди да се одмори кај него дома, но заедно со трите деца скокнала во реката Бојана.

Според обвинението, Ергис Арази „како последица на континуирано психичко насилство врз неговата сопруга, кое се манифестирало во форма на постојани навреди и прељуба, сериозно го нарушил нејзиното достоинство, предизвикал самоубиство на А.А., која во тешка психолошка состојба скокнала во реката заедно со три малолетни деца“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсен полицаец од Албанија осомничен за низа кривични дела

Горан Наумовски

Северна Македонија ѝ го предаде на Албанија претседавањето со ПСЈИЕ

A1on

Албанското обвинителство бара 93 години затвор за шверцери на кокаин

Албанците од Косово, Македонија и Црна Гора нема да полагаат познавање на албанскиот јазик при добивање државјанство

Тирана: Девојче на училиште е каснато од змија, итно е пренесено во болница

Нови детали од последните часови на несреќната Алма која со трите деца се удави во реката Бојана