ВИДЕО: Грозен чин на плажа во Белград – насилник ѕверски шутна девојка во лице

Од:

Десетици посетители на популарната белградска плажа на Ада Циганлија, кои денеска дојдоа да побараат спас од тропската жештина, наместо тоа беа сведоци на ужасен чин на насилство. Млад човек пред очите на сите се расправаше на цел глас со девојката со која беше во друштво, за потоа да почне да ја брка, додека еден од луѓето кои беа во близина се обидуваше да го спречи да ја нападне.

Кога девојката се обиде да стане, насилникот со сета сила ја удри со нога во лицето.

„Престани, Никола… тргни се од мене, остави ме, идиоту еден!“ – викаше девојката пред нападот, а напаѓачот извика: „Зошто правиш будала од мене“ и продолжи со ѕверскиот напад, додека триесетина луѓе, меѓу кои имаше и деца, гледаа во неверување.

Би можело да ве интересира

Најголемите српски ѕвезди се простуваат од Марина Туцаковиќ: Гледај не од некое подобро место, никогаш нема да се роди жена како тебе

Ана Ололовска

Почина Марина Туцаковиќ

Ана Ололовска

Падна на сцената и почина: Млад човек го загуби животот за време на фолклорен концерт во Србија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Хаос во Белград: Антиваксерите на улица, расчинетиот монах Антоније фрла јајца кон полицијата и кон новинарите

Анкета: Две третини од граѓаните на Србија се за враќање на воената служба

Мери Јордановска

Српската опозиција на европратениците им испрати свој предлог на Договорот за избори

Ана Ололовска