ВИДЕО: Експлозија силна како земјотрес во близина на Белград, има мртви и исчезнати

Од:

Силна експлозија одекна околу 14 часот во Бубањ Поток, а густ чад се надвисна над белградското предградие. Српските медиуми јавуваат дека загинале две лица, а се трага по трето.

Засега нема официјални информации за причините за несреќата. Од српското МВР велат дека екипите на Секторот за вонредни состојби се на терен.

Граѓаните тврдат дека се уште се слушаат експлозии

Српските медиуми објавија дека експлозијата се случила во фабриката „Едепро“, како и дека била предизвикана од ракетно гориво во погоните на таа компанија од наменската индустрија.

Би можело да ве интересира

Фајон и Билчик изразија загриженост поради извештаите за неподготвеноста на избирачките одбори во Србија

А1он

Вучиќ се сретна со Ердоган во Анкара

А1он

(ВИДЕО) Брнабиќ: Денеска ќе биде катастрофално

Ана Ололовска

Вирусолог од Србија: Омикрон веројатно води до крај на коронавирусот

А1он

Европската унија го поздрави резултатот од српскиот референдум за уставни измени

Ана Ололовска

ЕК: Жалиме што Србите во Косово не можеа да гласаат на референдумот

Ана Ололовска