ВИДЕО: Додик донесе хармоникаш и запеа во Претседателството на БиХ

Од:

Како што кажа минатата недела, српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, донесе хармоникаш во својата канцеларија и ја испеа песната „Србинка мајка ме роди“.

Во неговата канцеларија имаше неколку луѓе, меѓу кои и советникот Радован Ковачевиќ и министерот за надворешна трговија и економски односи Сташа Косарац.

На Твитер налогот на СНСД чиј претседател е Додик, објавени се три поста.
Првиот, со неколку слики, на кои Додик, хармоникашот, Ковачевиќ, Косарац и уште три лица, со текст : „Погоди ја песната! Право во заградите на Претседателството на БиХ “.

Потоа, беа емитувани два кратки видеа, првото во кое Додик разговара со својата мајка, на која и вели: „Слушај го ова, во Сараево“, и третото на кое кое ја пее песната „Србинка мајка ме роди“.

Денеска се одржуваше седницата на Претседателството на БиХ, а Додик вчера објави дека ќе гласа против сите одлуки и со тоа ќе го продолжи бојкотот на работата на таа институција.

Тој минатата недела им рече на новинарите дека ќе донесе хармоникаш во Претседателството на БиХ во понеделник (денес) и дека, како што изјави, ќе приреди забава.

Потоа ги покани новинарите да дојдат во неговата канцеларија, каде што ќе ја пеат „Те нема веќе Алија“.

Би можело да ве интересира

Државните обвинители во БиХ отвориле истраги против Милорад Додик, но засега не кажуваат за кои кривични дела

А1он

Додик: Ако НАТО не нападне, имаме пријатели кои ни ветија помош

Додик објави стенограм со американски дипломат: Ми се „е..“ за вашите санкции и закани

Предраг Петровиќ

Додик: Нема да одговорам на повикот на обвинителството, обидот за мое апсење ќе води кон распад на БиХ

Предраг Петровиќ

Додик го опомена американскиот амбасадор: „Доста е“

Пленковиќ за состанокот со Додик: Имавме нормална работна средба

Горјан Грнчаровски