Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

Од:

Уште седум деца денеска завршиле на ВМА поради труење со алкохол, дознава „Блиц“.

Синоќа во ВМА биле донесени вкупно дваесет и шест деца поради алкохолно труење, а 12 од нив биле во најтешка состојба на интоксикација.

Меѓу нив имало и деца под 15-годишна возраст, со нивоа на алкохол во крвта до 2,8 промили.

Би можело да ве интересира

Во Белград до смрт претепан братот на министер во владата на БиХ

Катерина Ѓуровски

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

(ВИДЕО) 14 лица се повредени во судир на возови во тунел во Белград

Горан Наумовски

Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот

Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

Уапсени четворица малолетници во Скопје – со закана со нож ограбиле две деца