pijani

Регион

Пијани мажи од Смедерево и се заканувале на мајка дека ќе и го убијат синот

А1он
По наредба на дежурен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Смедерево, на осомничените Д.П.(51) и А.Д.(44) им е одреден 48 часовен притвор поради постоење основи
Регион

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

А1он
Уште седум деца денеска завршиле на ВМА поради труење со алкохол, дознава „Блиц“. Синоќа во ВМА биле донесени вкупно дваесет и шест деца поради алкохолно
Регион

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

А1он
Откако од медиумите дознаа дека дванаесет деца синоќа биле примени на ВМА во тешка алкохолизирана состојба, Вишото јавно обвинителство во Белград формирало предмет за утврдување
Магазин

Пијана Германка го промашила станот и си легнала во туѓ кревет, интервенирала полицијата

А1он
Жител на Трир во Германија имал несекојдневен проблем поради кој морало да повика полиција. Во неговиот стан влегла непозната жена во алкохолизирана состојба, а бидејќи
Свет

Американски пилоти во пијана состојба сакале да пилотираат од Глазгов до Њујорк

А1он
Двајца пилоти на американската компанија „Јунајтед ерлајнс“ се уапсени во Глазгов, затоа што сакале во пијана состојба да управуваат со авионот на неговата редовна линија