Казнети 24 пијани возачи во Битола

Од:

Во текот на изминатата вечер (27/28.8.2022)во периодот од 22 до 4 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 24 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 26 други прекршоци.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пијани мажи од Смедерево и се заканувале на мајка дека ќе и го убијат синот

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

Горан Наумовски

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

Ноќеска во Штип се казнети 19 пијани возачи

Ноќеска МВР откри 178 пијани возачи

Санкционирани 54 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола