Трагедија во Србија: Двајца тинејџери се удавија на Ада Циганлија

Од:

Припадници на МВР, Нуркачка единица на жандармеријата, од езерото на Ада Циганлија извлекле тела на двајца шеснаесетгодишни младинци.

Претходно во полиција околу 17:30 часот беше пријавено дека голем број тинејџери кои го прославувале крајот на учебната година влегле во езерото на Ада Циганлија, а две лица не испливале.

Полициски патроли, како и Нуркачка единица на Жандармеријата, веднаш биле испратени на местото на настанот и започнале потрагата.

Сезоната за капење не е отворена кај Ада Циганлија и затоа нема дежурна спасувачка служба на ова место потсетуваа од полицијата.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

Мајка и ќерка осомничени за убиство на маж кај Пожаревац

Горан Наумовски

Србин силувал деветгодишна братучетка, ќерка на неговиот вујко

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога