Српски политичар изврши самоубиство: скокна од шестиот кат од зграда во Белград

Од:

Ненад Ристиќ (43), еден од истакнатите членови на Српската радикална партија, поранешен советник во општинското собрание на Чукарица и кандидат за пратеник, изврши самоубиство. Тој скокнал од шестиот кат од зграда во улицата Јасенова во белградската населба Церак.

Во моментот кога одлучил да си го одземе животот, две од неговите три деца биле во станот со Ненад, пренесуваат српските медиуми.

– Се изгледаше нормално утрово. Не се расправавме, немавме проблеми како семејство, изјавила неговата сопруга Мирјана, објавуваат медиумите во Србија.

Според медиумите мотивот за овој чин се уште е непознат, но постојат индиции дека семејството имало финансиски проблеми.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Легнати на земја, со лисици на рацете приведени осомничените за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он

Пицула: Србија го дестабилизира регионот

Ана Ололовска

Предупредувачки штрајк на вработените во образованието во Србија

Ана Ололовска

Уапсен е осомничениот за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он

Кон: Мораме порано да ги отпуштаме пациентите за нов кревет, ковид пропусниците не се доволни

Ана Ололовска

Почина легендарниот голман Драган Пантелиќ

Ана Ололовска