Сопственик на телевизијата пријавен во полиција: Се заканувал дека ќе ги убие новинарката и нејзиното дете

Од:

Две лица го пријавиле сопственикот на телевизијата „Ток“ Иван Бегиќ во полициската управа во Приједор дека им се заканувал.

Полициската управа Приједор соопшти дека презема мерки и дејствија по пријава на две лица од Приједор против И.Б. од Бања Лука поради сериозни закани по живот, пишува Српскаинфо.

– За сето наведено е известен обвинителот на Приједор, кој изјавил дека се работи за кривично дело „загрозување на сигурноста“, а под чиј надзор се преземаат натамошни мерки и дејствија – соопштија од ОЈО Приедор.

Според неофицијални информации новинарката Милана Дукиќ и нејзиниот поранешен сопруг Никола Дукиќ го пријавиле во полиција.

Тие за медиумите изјавија дека Бегиќ им рекол дека ќе ги убие, ќе ги распарчи и ќе им го убие детето.

Според нив, тие само побарале од Бегиќ да им ги исплати парите што ги должи.

Иван Бегиќ тврди дека никому не се заканил.

Би можело да ве интересира

Најмалку 48 новинари загинаа во војната меѓу Израел и Хамас

(ВИДЕО) „Нашата работа е за јавноста, не за пред колегите“: Новинарите на протест пред Граѓански суд

Орце Костов

МВР: Расчистен нападот врз новинарска екипа во Тетово

Српска тенисерка добива смртни закани: Наталија ги откри пораките што ги добила

Горан Наумовски

Скопјанец со лажни пари платил за сервис, му се заканувал на мајсторот и оштетил неколку возила

„Утре ќе дојдам, увото ќе ти го исечам со нож“: ЗНМ бара итна реакција за закани кон новинарка на Алсат М

Орце Костов