Шестмина повредени во автобуска несреќа во Србија

Од:

Шест лица се повредени на територијата на општина Лазаревац кога автобус на „Ласта“ излетал од патот, потврдија за РТС од сообраќајната полиција.

Несреќата се случила околу 7.39 часот.

Повредените со Брза помош биле пренесени во болница.

Би можело да ве интересира

Најмалку пет лица загинаа во автобуска несреќа кај Лајпциг

Горан Наумовски

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Турција: Најмалку две лица загинаа во верижен судар на два автобуси и камион

Горан Наумовски

Несреќа во Индија: Над 30 загинати, 18 повредени откако автобусот слета во провалија

Вештакот за Ласкарци: АБС системот на автобусот не бил исправен

А1он

Во автобуска несреќа во Австралија загинаа десет лица

Зад волан почина возач на ГСП, во несреќата има повредени патници

Горан Наумовски