(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Турција: Најмалку две лица загинаа во верижен судар на два автобуси и камион

Од:

Најмалку две лица загинаа, а осум се повредени утрово на автопат во Турција, во верижна сообраќајна несреќа во која учествувале два автобуси и камион.

Несреќата се случила во близина на селото Каракурт, во област Сарикамиш во Карс, јавува телевизискиот канал НТВ.

Турската телевизија јавува дека на местото на несреќата се испратени голем број медицински, полициски и спасувачки екипи.

Би можело да ве интересира

„Голф“ излета од автопатот Тетово-Скопје, четворица завршија во болница

Шестмина повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина маж од Скопје

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка