Познатата албанска пејачка Вјолца Џека уапсена на преминот Ќафасан со дрога

Од:

Албанската полиција на граничниот премин Ќафасан, на албанско-македонската граница, кај Струга, ја уапсила познатата албанска пеачка на народна и поп музика, Вјолца Џека.

-Џека била уапсени при излез од Албанија, откако во нејзината чанта полицијата открила марихуана. Пеачката со нејзиниот автомобил „мерцедес“ требало да патува во Македонија, најверојатно за настап на свадба, кои во овој период се многуројни а каде најчесто гостите ги забавуваат албански пеачи, јавија албанските медиуми.

Вјолца Џека (41), жителка на селото Камера, кај Фуш Круја, заработила кривична пријава за „производство и продажба на наркотици“.

Би можело да ве интересира

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин

Ана Ололовска

За десет месеци пресечени 12 меѓународни транспорти на марихуана и хашиш

Ана Ололовска

Во Дебарско пронајдена марихуана во вредност од над 500.000 евра

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен 20-годишник поради дрога

Ана Ололовска

Приведен дилер на амфетамин во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Претреси во Скопје, пронајдени фалсификувани долари, експлозив и дрога

А1он