Пожар пламна на познат сплав во Белград, гостите се евакуирани

Од:

Околу 17 часот избувнал пожар на сплав на кејот Сава, помеѓу блок 70 и 44.

Пожарот избувнал во кутијата за осигурувачите на сплавот, а на местото на инцидентот излегле 13 пожарникари и три возила и гаснењето е во тек.

Белградските медиуми пишуваат дека е пожар пламнал на сплавот „Годо“, а гостите се евакуирани, пренесува Танјуг.

Би можело да ве интересира

Уапсен е сопственикот на сплавот „Картел“, приведени се уште три лица

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Драматично видео снимено кога сплавот „Картел“ почна да тоне: Гостите во вода, голема паника меѓу присутните

Горан Наумовски

Сведок за драмата на „Картел“: Полицаец скокна во вода и извлече девојка што се давеше

Горан Наумовски

Чаушиќ: Нема жртви и повредени на сплавот „Картел“, евакуирани се 114 лица

(ВИДЕО) Сплавот „Картел“ во Белград почна да тоне, исплашените гости скокаа во ладната Сава

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Сплав во Смедерево потонал во текот на ноќта, бил полн со гости

А1он