(ВИДЕО) Драматично видео снимено кога сплавот „Картел“ почна да тоне: Гостите во вода, голема паника меѓу присутните

Од:

Белградскиот сплав „Картел“ потона синоќа нешто по полноќ, а првите информации говорат дека сплавот почнал да тоне откако настанала тепачка меѓу гостите и обезбедувањето на мостот што ги поврзувал брегот и сплавот, кој во еден момент пукнал.

На страницата на Инстаграм „serbialive_beograd“ објавено е видео во моментот кога сплавот „Картел“ почнал да тоне. На видеото се гледа како луѓето набрзина го напуштаат сплавот, како и голема паника меѓу присутните.

Од сплавот се евакуирани 145 луѓе, а се проценува дека ги има околу 400. Нема сериозно повредени. Полицијата за само седум минути пристигнала на местото на настанот, како и другите итни служби и веднаш започнаа со спасување.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Убиство во Белград: жена претепана до смрт од партнерот

Инцидент во Белград: Мајка на ученик нападнала наставничка

Четири деца се повредени во две сообраќајни несреќи во Белград

Горан Наумовски

Се затворија избирачките места во Србија, првични резултати после 21 часот

A1on

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Во Белград до смрт претепан братот на министер во владата на БиХ

Катерина Ѓуровски