(ВИДЕО) Сплавот „Картел“ во Белград почна да тоне, исплашените гости скокаа во ладната Сава

Од:

Сплавот „Картел“ на кејот на Сава во Белград нешто по полноќ почна да тоне. Полицијата брзо пристигнала на местото на инцидентот и евакуирала околу 30 гости.

Евакуирани се повеќе од 30 млади луѓе, а нема сериозни повреди. Десет малолетници биле згрижени на лице место и нивните родители дошле да ги земат.

Се започна со дојава за тепачка на сплавот, а таму за брзо време пристигнале припадници на жандармеријата, речната полиција и 25 припадници на противпожарната единица, кои интервенирале и ги извлекле од Сава оние кои скокнале во реката и се обидуваа да допливаат до брегот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Убиство во Белград: жена претепана до смрт од партнерот

Инцидент во Белград: Мајка на ученик нападнала наставничка

Четири деца се повредени во две сообраќајни несреќи во Белград

Горан Наумовски

Се затворија избирачките места во Србија, првични резултати после 21 часот

A1on

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Во Белград до смрт претепан братот на министер во владата на БиХ

Катерина Ѓуровски