Полициска акција во Крагуевац: Инспектори упаднаа во куќата на осомничен шверцер и запленија поголема количина на дрога

Од:

Инспекторите на српското МВР во Крагуевац запленија околу 1,8 килограми марихуана и го уапсија С.М.(41) од околината на Крагуевац, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, пишува РИНА.

– При претресот на куќата и другите простории што ги користел пријавениот во околината на Крагуевац, пронашле марихуана која, како што се сомнева, била наменета за натамошна продажба, како и дигитална вага – потврдено е за агенцијата РИНА.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведен во надлежното обвинителство во Крагуевац.

Би можело да ве интересира

Македонец ќе одговара за шверц на 250 килограми марихуана во Хрватска

Катерина Ѓуровски

OJO бара притвор за скопјанецот кој имаше „лабораторија“ за производство на марихуана и хашиш

(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана

Гевгеличанец си садел марихуана во двор – доби кривична и притвор

А1он

Истраги против дилери на марихуана во Тетово и Велес

Шверцувал 20 мигранти во „Цитроен“ – бегајќи ја скршил рампата на патарината

А1он