Опериран Еди Рама

Од:

На албанскиот премиер Еди Рама му е направена операција на слепото црево и неговата здравствена состојба е добра, пишуваа албанските медиуми.

Од кабинетот на Рама соопштија дека синоќа по неколку тестови во Универзитетскиот болнички центар „Мајка Тереза“ му било констатирано акутен апендицитис.

Според лекарот, интервенцијата била успешна и здравствената состојба на Рама е добра.

Би можело да ве интересира

Рама: Приштина да не презема никакви чекори без консултација со САД

Рама: Историски момент е утрешниот избор на прв премиер Албанец во Македонија

Катерина Ѓуровски

Курти за средбата со Рама и Таравари: Мора да бидеме еден за друг

Рама: Планот за раст на Западен Балкан е голем тест на зрелоста што треба да го поминеме

Горан Наумовски

Рама од Скопје: Границата помеѓу Косово и Србија е вон контрола, да се зголеми бројот на силите на НАТО

Орце Костов

Рама: За ЕУ би било „самоубиство“ доколку ги исклучи земјите од Западен Балкан од евроинтеграцискиот процес