Нуркачи во Грција бараат жртви: Поплавата однесе и десетици автомобили

Од:

Во Пелион, Грција во моментов се вршат нуркачки операции за да се утврди дали има мртви тела во автомобилите кои беа потопени за време на разорните поплави.

Како што пренесува ertnevs.gr, жителите на Платанијас пријавиле дека виделе десетици автомобили како тонат.

Досега, пак, освен оштетено возило и бротче, ништо не е пронајдено. Слични истраги се вршат и на други места, како Милина, но и Лефка Кастра.

Се посочува и дека во Пелион се уште се трага по 35-годишна австриски пар кој исчезна во поплавите.

Би можело да ве интересира

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Црна Гора: Поплавени улици, куќи и мостови, вода влегла и во итната медицинска помош

Горан Наумовски

Земјотрес ја стресе Грција

Невреме во Словенија: Поплавени се патишта, куќи, училишта и градинки

Се шири страв од конфликтот: Грчката армија во состојба на готовност

Предраг Петровиќ

Србите шокирани од пораката на мечот во Атина: „Косово е Албанија“