Криминалец во Тузла пукал со пиштол, оштетил две возила и е во бегство

Од:

Во Тузла маж, како што потврдуваат од полицијата за Аваз, испукал од пиштол, а потоа удрил две возила и побегнал од местото.

Полицијата во Тузла го блокирала градот.

Како што дознава Аваз од полициски извори, се работи за Елвис С. криминалец и добро познато лице на полицијата.

Откако ги удрил возилата, тој побегнал од местото на настанот, а полицијата го гони. Тој се уште е вооружен, а полицијата се обидува да го приведе за да не повреди никого.

„Кај нас е пријавен одреден инцидент и на терен има полициски службеници кои ги проверуваат овие наводи“, соопштија претходно од Оперативниот центар на полицијата на кантонот Тузла.

Klix.ba јавува дека маж пукал од возило во движење во населбата Миладије.

Неофицијално, бегајќи од полицајците, мажот оштетил два автомобили. Станува збор за сив „форд“, кој го оставил на бензинска пумпа и побегнал.

Би можело да ве интересира

Шест безживотни тела на виетнамски државјани се пронајдени во хотел во Бангкок

(ВИДЕО) Пукано е во Доналд Трамп на митинг во Пенсилванија

A1on

Крвава свадба во Франција: Едно лице загина, а пет се повредени во вооружен напад

Горан Наумовски

Вооружен напад во Брисел: Има мртви и ранети

Престрелка во Башчаршија, едно лице е рането

Горан Наумовски

Пукање во Торонто, тројца мртви, меѓу нив e и убиецот