Косовските специјалци упаднаа во клиничката болница во Северна Митровица

Од:

Во Клиничко-болничкиот центар во Северна Митровица утрово упаднале специјални единици на косовската полиција, потврди за Косово онлајн директорот на таа институција д-р Златан Елек.

Елек вели дека специјалните сили на косовската полиција се уште се во болница и вршат претрес, што предизвикува вознемиреност кај вработените но и кај пациентите.

„Тие вршат претрес во пералната и одредени канцеларии на влезот во болницата. Jас и д-р Драгиша Миловиќ како директор воспоставивме контакт со нив, ни рекоа дека имаат наредба за претрес од Судот. Се уште се во болничкиот круг, постои голема вознемиреност кај пациентите и кај вработените“, вели Елек.

Би можело да ве интересира

Три жени исчезнаа на Косово

Поранешниот советник на Пацоли призна дека тој го нарачал убиството на неговата сопруга

Горан Наумовски

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Фалсификуваните евра запленети на Косово биле печатени во Македонија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Убиена е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли

Горан Наумовски

Тепачка во болницата „Бардовци“, претепани се двајца скопјани