Јокиќ, Пикси, академици и доктори: Над 2.000 познати се потпишаа за „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“

Од:

Над 2.000 луѓе потпишаа поддршка за списокот „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“

На списокот има бројни познати личности од различни сфери на општеството.

Меѓу нив интелектуалци како академиците Зоран Ковачевиќ, Светомир Арсиќ Басара, Јован Хаџи Ѓокиќ, Нинослав Радовановиќ, Миодраг Матељевиќ, Бела Балинт и други.

Исто така, меѓу нив се познати спортисти како Никола Јокиќ, Драган Стојковиќ Пикси, Бобан Марјановиќ, Слободан Бошкан, Јанко Типсаревиќ.

Медиумите во Србија го објавија списокот со повеќе од 2.000 познати имиња кои ја поддржаа листата „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“, на кој се наоѓаат и многу познати имиња од медицината.

Би можело да ве интересира

Дијаспората незаинтересирана за гласање во Македонија: Досега пристигнати 209 пријави

„Падна“ компјутерскиот систем на граничните премини во Србија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Интервју со Ванковска: Да излеземе од НАТО, а договорите со Грција и Бугарија да се поништат, ако мислиме дека не може, тогаш сите во Вардар

Александар Тодески

Во Белорусија, први избори од 2020 година, лидерот на опозицијата е во егзил: Тоа е фарса, шоу, циркус

Горан Наумовски

Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот против оваа ненародна власт е се поизвесна, во завршна фаза е и програмата која ќе ја трансформира Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Јакимовски: Ако до 2030 година не влеземе во ЕУ мора да најдеме алтернатива, ова стана поигрување со нацијата

Александар Тодески