Грчка полиција уапси маж кој е осомничен за убиството на навивачот на АЕК

Од:

Грчката полиција, како што јавуваат тамошните медиуми, го уапсила А.Д. кој е осомничен дека е вмешан во убиството на навивачот на АЕК, Михалис Кацурис, кој беше убиен во Атина.

Наводно е идентификувана ДНК на сопственикот на ножот, кој беше пронајден на местото на убиството на Кацурис.

Се работи за лице кое е веќе познато поради други сторени кривични дела и според овие информации има доволно докази за да се утврди казната во продолжение на истрагата.

Тој и претходно бил осудуван за учество во тепачки и други прекршоци, поради што бил во воспитно-поправен дом за малолетници и издржувал затворска казна.

Би можело да ве интересира

Пејачот Амар Османи е жртвата во пукањето на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Полицијата во САД усмрти ученик пред училиште откако доби информација дека има пиштол

Убиен актер: Претепан до смрт во Истанбул

Горан Наумовски

Анализа на АЕК: Недостиг на пазарна конкуренција во мобилната телефонија, влезот ограничен

Горан Наумовски

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Скопјанец уби зајак на јавна површина кој го чувал дома како милениче

Горан Наумовски