Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Од:

Во престрелката што вчеравечер се случи на булеварот „Никола Карев“ или „Пластичарската“ улица во Скопје има една жртва и тројца повредени.

Според првичните информации повредени се три лица, едно од нив починало на скопските клиники.

Во полицијата во 23.40 часот е пријавено дека на бул.Никола Карев има пукање каде има повредени лица. Во 23.45 часот е пријавено е дека едно лицето Т. А. со повреди од огнено оружје е пренесено во ГОБ Наум Одридски. Во 23.51 часот од Ургентен Центар е пријавено дека кај нив се донесени 2 лица исто така со повреди од огнено оружје. Се работи за лицата О. Б. и А.И. од Скопје. Во 00.45ч од Ургентен Центар е пријавено дека лицето А. И. починало. Убиениот како што е дознава е познат музичар.

Би можело да ве интересира

Пукање во Торонто, тројца мртви, меѓу нив e и убиецот

(ВИДЕО) Оружен инцидент во супермаркет во Грција, едно лице загина, а друго е повредено

Горан Наумовски

Криминалец во Тузла пукал со пиштол, оштетил две возила и е во бегство

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

А1он

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери