Убиен актер: Претепан до смрт во Истанбул

Од:

Ѕвездата на филмот „Збогум Германија“, Сандра Зепин го загуби вереникот Емре Ајтекин, кој според порталот „Билд“ е претепан во Истанбул и им подлегнал на повредите.

Според извештаите, Зепин си го ризикувала животот за да го спаси својот вереник, но не успеала.

Според германските медиуми, постои сомневање дека непознати напаѓачи ја малтретирале свршеницата на Емре пред кобниот момент.

Емре Ајтекин (32) се занимаваше со музика и глума.

Би можело да ве интересира

Словенката Сабина е пронајдена мртва, несреќната жена ја убиле нејзиниот сопруг и неговата љубовница

Во Стокхолм: Убиен е татко пред очите на неговиот син

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Како убијците на Данка го признале делото: Возачот зборувал на влашки, соучесникот веднаш кажал што се случило

На протестите во Турција загина маж, четири лица се повредени

Во престрелка во Црна Гора е убиен 29-годишен маж

Горан Наумовски