Елитна проституција откриена во популарно кафуле

Од:

Полицијата истражува случај на елитна проституција во Копривница, која се организирала во популарно градско кафуле.

Како што неофицијално дознава порталот Даница.хр од извори блиски до истрагата, се сомнева дека келнерките на кафулето Копривница се вклучени во давање сексуални услуги. Станува збор за ескорт проституција, тврди соговорникот на Даница, а тоа го поткрепуваат и фотографии од атрактивни келнерки од социјалните мрежи.

Полицијата наводно веќе испрашала некои од девојките кои се осомничени дека давале сексуални услуги за пари. Барем една признала се, додава добро упатен од истрагата.

Во последните месеци, услугите на елитните проститутки во Копривница ги користеле десетици мажи од Копривница и околните градови.

– Меѓу нив се познати менаџери, претприемачи, спортисти, добро ситуирани граѓани на влијателни позиции – открива еден од соговорниците, кој поради сплет на околности е запознаен со целата работа.

Се се случувало во изминатите месеци, а кулминирало откако полицијата се посомневала дека нешто чудно се случува ноќе во популарното кафуле. Гласините велат дека таен полициски истражител потоа наводно се претставувил како „клиент“ и успеал да ги потврди сомнежите за проституција.

Инаку, само вршењето проституција е прекршок што се казнува со парична казна од 20 до 100 евра или со затвор од 30 дена.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Мајка ја принудувала малолетната ќерка на проституција

Тинејџери во Германија организирале проституција, подведувале пет 14-годишни девојчиња и едно момче

А1он

Макроата во Германија ги врбуваат украинките кои избегаа од војната

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Во кафуле во Москва се играат игри како од „Сквид гејм“

А1он

ВИДЕО: „Дајте вакцини, и ние сме приоритетна група“, протестираат бразилски сексуални работнички

Жарко Настоски

Разбиена бугарско-француска криминална мрежа за шверц на цигари и проституција

Жарко Настоски