Во Србија: Мајка ја принудувала малолетната ќерка на проституција

Од:

Во заедничката акција на полицијата во Суботица и Кикинда, уапсена е Г.Ќ. (54) од околината на Суботица поради трговија со луѓе.

Таа се сомничи дека во текот на минатата година во изнајмената куќа во Суботица неколку пати ја принудувала својата малолетна ќерка на проституција, а парите ги присвојувала за себе.

На Г.Ќ. и е одреден притвор до 48 часа, по што со кривична пријава е спроведена во Вишото јавно обвинителство Суботица.

Судијата на Вишиот суд во Суботица и одреди мерка притвор до 30 дена.

Би можело да ве интересира

Тошковски: Ќе има постапки за сите „недопирливи“ чии имиња не смеело да се споменат досега

Катерина Ѓуровски

Одреден притвор за тројцата инженери од Крушик заради шпионажа за фирма од Македонија

Катерина Ѓуровски

Почнува пробното производство на српската „панда“

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски