Експлозија го потресе Загреб

Од:

Банкомат во Нови Загреб рано утринава бил оштетен во експлозија, соопшти хрватската полиција.

Нема повредени, a iстрагата е во тек, информираат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Украинец во Пула преку прозорец сликал Македонка, му го зела телефонот и го натерала да ги избрише сликите

Маж од Корчула сакал да ја убие сопругата

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во Македонија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за оружје во Арканзас

(ВИДЕО) Eксплозија во Турција, четири лица загинаа, над 20 се повредени

Горан Наумовски

Хрватска по одлуката на Црна Гора: Ја обезвреднувате Резолуцијата за геноцидот во Сребреница