Една слика сто зборови: Српскиот патријарх позираше со идната премиерка на Србија

Од:

Ова е фотографијата која е најмногу споделувана на социјалните мрежи по инаугурацијата на новиот српски претседател, Александар Вуќиќ. На неа се српскиот престолонаследник, српскиот патријарх и идната премиерка на Србија.

dobivaj vesti na viber

Фотографијата предизвика внимание пред се поради тоа што српската црква се бунтуваше, иако не официјално, против тоа Ана Брнабиќ да биде на чело на владата поради нејзината сексуална ориентација.

Медиумите го поставуваат прашањето кој ги помири српскиот патријарх и мандатарката за новиот состав на владата, а уште повеќе како на фотографијата се нашол српскиот престолонаследник Александар Караѓорѓевиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Србија не воведува санкции кон Русија

Ана Ололовска

Вучиќ и Мицотакис во Софија разговараа за енергетската криза и европскиот пат на Србија

Ана Ололовска

Вучиќ: Вклучете го и Западен Балкан во плановите на ЕУ, ќе ви бидеме благодарни

Ана Ололовска

Во Србија почнува попис на населението, домаќинствата и становите

Ана Ололовска

Донфрид во телефонски разговор со Вучиќ остро замерила на потпишаниот договор меѓу Србија и Русија

Владата на Србија ја продолжи забраната за извоз на млеко, не важи за Македонија и Албанија