Двојно убиство и самоубиство во Србија

Од:

На влезот во Новa населба во Сурдулица денеска околу 01:45 часот беа пронајдени три безживотни тела до возилото „Опел Зафира“, соопштија од српското МВР.

Сомневањата се 52-годишниот човек додека управувал со возило на самото место усмртил 52-годишен маж (С.С), а потоа излегол од возилото и со нож ја убил својата четириесет и шестгодишна сопруга.

После тоа, Д.А. извршил самоубиство, пресекувајќи си го вратот со нож.

Се сомнева дека мотивот за злосторството се нерешени емотивни врски.

Би можело да ве интересира

Нов старт за дијалогот Белград – Приштина на 12 јули

Ана Ололовска

Јовановиќ: Се уште ми е неопходен кислород за да ги одморам белите дробови кои се борат со вирусот

Ана Ололовска

Српски туристи цела ноќ чекале за влез во Грција пред да се затвори границата

Ана Ололовска

Грција од утре ги затвора границите за Србите

А1он

Нови мерки во Ниш – во дискотеките дозволено само седење, носењето маски задолжително

А1он

Најголем број на смртни случаи од Ковид-19 евидентирани во Србија

А1он