Дритан Абазовиќ е нападнат во дискотека во Будва: Обезбедувањето фрли солзавец, настана хаос

Од:

Дритан Абазовиќ, премиер на техничката влада на Црна Гора, синоќа е нападнат во дискотека во Будва, дознава српски Курир.

Хаосот и нападот на Абазовиќ настанале за време на настапот на Дино Мерлин и дискотеката Топ Хил, која се наоѓа на врвот Топлиш во Будва.

Дритан бил на настапот на Мерлин, кога еден од посетителите се обидел да му пријде и да го нападне. Напаѓачот изрече низа навреди, а потоа се обиде да му пријде, јавува репортерот на Курир од местото на настанот и додава:

– Настана хаос и метеж. Обезбедувањето на техничкиот премиер брзо реагираше, додава репортерот на Курир и вели „Беше фрлен солзавец, а Абазовиќ беше евакуиран. Како што дознаваме тој е добро и не е повреден. Во тек е истрага од локалната полиција која ги презема сите мерки за откривање и гонење на учесниците во нападот“.

Би можело да ве интересира

Драма во Црна Гора: Откажаа сопирачките на „мерцедесот“ на Дритан Абазовиќ, 50 метри пред удолница

Горан Наумовски

Црна Гора покренува вселенска програма: „Знам дека ова ќе предизвика потсмев“

Абазовиќ: Најважно е Ѓукановиќ веќе да не е претседател на Црна Гора

И Абазовиќ ќе присуствува на саемот Винска визија Отворен Балкан во Белград

А1он

Абазовиќ за гласањето недоверба на неговата Влада: Балканот е место каде што луѓето сакаат да ги чуваат работите под тепих

А1он

Парламентот на Црна Гора утре ќе расправа за разрешување на владата на Дритан Абазовиќ, неизвесен е исходот од гласањето