dritan abazovic

Регион

Дритан Абазовиќ е нападнат во дискотека во Будва: Обезбедувањето фрли солзавец, настана хаос

А1он
Дритан Абазовиќ, премиер на техничката влада на Црна Гора, синоќа е нападнат во дискотека во Будва, дознава српски Курир. Хаосот и нападот на Абазовиќ настанале
Регион

Драма во Црна Гора: Откажаа сопирачките на „мерцедесот“ на Дритан Абазовиќ, 50 метри пред удолница

А1он
Надлежните утврдуваат зошто во текот на возењето откажаа сопирачките на државниот „мерцедес“ во кој се возеше премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, соопштија од Министерството
Регион

Црна Гора покренува вселенска програма: „Знам дека ова ќе предизвика потсмев“

А1он
Претседателот на техничката влада во Црна Гора, Дритан Абазовиќ, најави дека неговата земја за првпат во својата историја ќе лансира вселенска програма. „Сигурен сум дека
Регион

Абазовиќ: Најважно е Ѓукановиќ веќе да не е претседател на Црна Гора

А1он
Граѓанското движење УРА се уште нема заземено официјален став по однос претседателските избори, ќе видиме кои ќе бидат кандидатите, но најважно е што Мило Ѓукановиќ
Регион

И Абазовиќ ќе присуствува на саемот Винска визија Отворен Балкан во Белград

А1он
Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, на 1 септември ќе отпатува за Белград каде што ќе учествува на Меѓународниот саем за вино „Винска визија Отворен
Регион

Абазовиќ за гласањето недоверба на неговата Влада: Балканот е место каде што луѓето сакаат да ги чуваат работите под тепих

А1он
Пратениците во Собранието на Црна Гора денеска на иницијатива на пет партии предводени од Демократската партија на социјалистите (ДПС) на Мило Ѓукановиќ се изјаснуваат по
Регион

Парламентот на Црна Гора утре ќе расправа за разрешување на владата на Дритан Абазовиќ, неизвесен е исходот од гласањето

А1он
Собранието на Црна Гора утре треба да гласа за иницијативата за смена на владата на Дритан Абазовиќ, но исходот од тоа гласање се уште е
Регион

Владата на Црна Гора и СПЦ го потпишаа Темелниот договор

А1он
Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ и српскиот патријарх Порфириј денеска во Подгорица го потпишаа Темелниот договор со кој се регулира функционирањето на СПЦ во Црна Гора.
Регион

Абазовиќ: Црна Гора ја гледам како дел од ЕУ, Хрватска ни е мотиватор да ги завршиме задачите

А1он
Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ денеска во Загреб изјави дека ја гледа својата земја како дел од Европската унија и дека ќе направи се за да
Регион

Абазовиќ по одлуката на ДПС: Ќе видиме каков е ставот на мнозинството пратеници

А1он
Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ по денешната одлука на претседателството на Демократската партија на социјалистите (ДПС) да ја повлече поддршката на црногорската Влада изјави дека ДПС