dritan abazovic

Регион

Кривокапиќ го отстранува Абазовиќ од уште една функција

А1он
Владата на Црна Гора на денешната телефонска седница ќе гласа за предлогот на премиерот Здравко Кривокапиќ за смена на вицепремиерот Дритан Абазовиќ од уште една
Регион

Подгорица потврди: Патријархот Порфириј беше загрозен на Цетиње

А1он
Потпреседателот на црногорската влада, Дритан Абазовиќ изјави дека постоела голема безбедносна закана за Патријархот Порфириј. „Истрагата ќе ги утврди деталите и фактите за безбедносната закана
Регион

Абазовиќ под засилено обезбедување, Кавачкиот клан сакал да го ликвидира

А1он
Засилено е обезбедувањето на црногорскиот вицепремиер, Дритан Абазовиќ, бидејќи постојат индиции дека припадници на криминалниот Кавачки клан се подготвувале да го ликвидираат, соопшти денеска Министерството
Регион

Абазовиќ: Раката на правдата почна да делува

А1он
Потпретседателот на црногорската Влада, Дритан Абазовиќ ја поздрави полициската акција „Граница“ во кој се уапсени припадници на Министерството за внатрешни работи и Управата на полицијата
Регион

Црногорскиот амбасадор во Полска уапсен за корупција, вицепремиерот Абазовиќ вели: нема недопирливи

А1он
Поранешниот црногорски министер за здравство и актуелен амбасадор во Полска, Будимир Шегрт, денеска е уапсен, соопшти потпретседателот на владата Дритан Абазовиќ. Шегрт се товари дека
Регион

Црногорските пратеници бараат истрага за понудата која ја добил Абазовиќ за да не го урива Ѓукановиќ од власт

А1он
Црногорските пратеници од мнозинството, но и од опозицијата во Парламентот денеска побараат надлежните органи да ја истражат изјавата на претседателот на УРА Дритан Абазовиќ дека
Регион

Абазовиќ: Очекувам новата црногорска влада да биде формирана до осми ноември

А1он
Лидерот на граѓанското движење „УРА“, Дритан Абазовиќ, рече дека е задоволен од динамиката на преговорите за формирање на новата црногорска влада и очекува дека таа
Регион

Абазовиќ: Јас немам полициска заштита, но сум под нивен надзор

А1он
Црногорскиот лидер на Граѓанското движење „УРА“, Дритан Абазовиќ, изјави дека нема полициска заштита, но дека се наоѓа под полициски надзор. Во утринската програма на државната
Регион

За Абазовиќ најголем приоритет на новата црногорска влада ќе биде интензивната борба против корупцијата

А1он
Претседателот на црногорското граѓанско движење УРА и член на новото парламентарно мнозинство во Црна Гора, Дритан Абазовиќ, изјави дека новата влада има многу работа, претежно
Регион

Абазовиќ: Новите луѓе може да го помират регионот, крајно време е да ги оставиме сите матрици од минатото

Горјан Грнчаровски
„Ние мора да разбереме дека Црна Гора никогаш не ја прескокна првата фаза од демократскиот развој, а таа е промена на власта на избори. Односно,