abazovic

Регион

Aбазовиќ се надева дека Црна Гора ќе добие нов претседател: Значајно би било и тоа да биде дама

А1он
Претседателот на црногорската Влада во технички мандат Дритан Абазовиќ изјави дека се надева оти Црна Гора на претседателските избори ќе добие нов претседател и дека
Регион

Абазовиќ: Едно е да се каже дека постои ризик, а друго е да има прекин на преговорите со ЕУ за Црна Гора

А1он
Едно е да се каже дека постои ризик, а друго е да има прекин на преговорите со ЕУ за Црна Гора, доколку не успее шестиот
Регион

Абазовиќ: Ѓукановиќ да биде подготвен на последиците доколку не го потпише Законот за Претседател

А1он
Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ треба да биде подготвен за последиците доколку повторно одбие да го потпише Законот за Претседател, изјави премиерот Дритан Абазовиќ. По претставувањето
Регион

Абазовиќ: Само во Подгорица изгубивме гласови, во другите градови дури и сме наградени

А1он
Премиерот на црногорската Влада во технички мандат, Дритан Абазовиќ тврди дека Црна Гора не е целосно исчистена од криминал и корупција, но, за време на
Регион

Абазовиќ и Аџиќ ќе раководат со министерствата за надворешни работи и одбрана на Црна Гора

А1он
Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ ќе раководи со работата на Министерството за надворешни работи, додека министерот за внатрешни работи Филип Аџиќ е назначен за шеф на
Регион

Абазовиќ поднесе иницијатива за разрешување на двајца министри

А1он
Премиерот во технички мандат Дритан Абазовиќ денеска пред Собранието на Црна Гора ќе поднесе иницијатива за разрешување на министерот за одбрана Рашко Коњевиќ и министерот
Регион

Абазовиќ покажа фотографија: Мило Ѓукановиќ со „Шкаљарци“

А1он
Премиерот на Црна Гора во технички мандат, Дритан Абазовиќ, денеска на седницата на Комисијата за безбедност и одбрана покажа фотографија на која тврди дека го
Регион

Абазовиќ тврди дека го разрешил директорот на АНБ поради „специјална војна“ против членови на Владата

А1он
Премиерот на Владата на Црна Гора во технички мандат Дритан Абазовиќ изјави дека причината за разрешувањето на вршителот на должноста директор на Агенцијата за национална
Регион

Прекината седницата на црногорскиот Парламент на која требаше да се гласа за смена на Ѓуровиќ

А1он
Пратениците во црногорскиот Парламент денеска нема да гласаат за смена на претседателката на Собранието, Даниjела Ѓуровиќ откако парламентарното мнозинство од трите коалиции предводени од Демократскиот
Регион

Абазовиќ: Можно е, но немаме потврда дека кибер нападите врз црногорските институции ги координира Русија

А1он
Црногорскиот технички премиер Дритан Абазовиќ ги демантираше наводите на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) дека Русија стои зад честите и моќни кибер напади врз институциите