Девојче во Србија при игра запалила хартија натопена со бензин, тешко е повредено

Од:

Девојче во Србија е тешко повредено за време на играта. Телеграф.рс пренесува дека девојчето запалило хартија која претходно ја полила со бензин. Пожарот избувнал и и нанел тешки изгореници по главата и телото.

Несреќата се случила денеска околу 12:30 часот во населбата Меленци во Војводина.

Девојчето со возило на Брза помош било пренесено во Општата болница во Зрењанин каде и била укажана прва помош. Потоа итно била пренесена во Заводот за здравствена заштита на деца и младинци во Војводина во Нови Сад.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

Мајка и ќерка осомничени за убиство на маж кај Пожаревац

Горан Наумовски

Србин силувал деветгодишна братучетка, ќерка на неговиот вујко

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога