Деветмина поранешни припадници на Исламска држава се враќаат во БиХ

Од:

Деветмина поранешни членови на т.н. Исламска држава кои се бореле за оваа терористичка организација, наредните денови ќе бидат депортирани од Сирија во БиХ.

Ова за „Аваз“ го потврдиле претставници на Агенцијата за истраги и заштита (СИПА).

За нивното пристигнување во БиХ известени се и други полициски агенции и обвинителство на БиХ.

За шестмина од нив е распишана црвена потерница на Интерпол.

Би можело да ве интересира

Додик: Собранието на РС е одлучно да ги поврати одземените надлежности

Ана Ололовска

Додик: Макрон призна дека БиХ е опасност за ЕУ

БиХ ќе го повика францускиот амбасадор на разговор поради изјава на Макрон

Мирен протест во Сараево поради лауреатот на Нобеловата награда за литература

Ана Ололовска

Ова се најбараните бегалци на светот: На листата се терористи и наркобосови

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Паника по земјотресот во БиХ: Испукани ѕидови, паднати телевизори и урнати оџаци

Ана Ололовска