Црна Гора – безбедна туристичка дестинација

Од:

Црногорската полиција соопштила дека државата е безбедна туристичка дестинација, а придонес кон тоа ќе дадат и полицајците од регионот кои ќе учествуваат во заеднички патроли.

Управата на полицијата на Црна Гора соопштила дека ги презела сите мерки и активности со цел безбедно одвивање на претстоечката туристичка сезона, односно формирала Оперативен штаб, под името „Лето 2012“.

Би можело да ве интересира

Страотна сообраќајка во Црна Гора: Тројца млади загинаа, двајца се тешко повредени

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Трагедија во Бар: пожар однесе четири жртви, две се малолетни

Уапсен e Црногорец кој сакал на улица да ја убие сопругата

Прогласени најдобрите дестинации во светот за ноќен живот

Предраг Петровиќ

„Руси доaѓајте, сметаме на вас“

Предраг Петровиќ

Пензиониран полицаец во Подгорица си ги уби синот и сопругата па се самоуби