ВИДЕО: На канадскиот премиер Трудо му падна веѓата

Од:

Премиерот на Канада Џастин Трудо имаше непријатен гаф за време на една од средбите на самитот Г7 во Ла Малбе, кога левата веѓа му се одлепи и падна додека зборуваше.

Ситуацијата предизвика сензација на социјалните мрежи и коментари дали Трудо навистина носи вештачки веѓи за да долови помажествен изглед. Стотици новинари споредуваат постари и понови фотографии на Трудо, забележувајќи дека и десната веѓа во одредени ситуации изгледа чудно здебелена.

Засега нема официјален одговор од кабинетот на Трудо околу прашањето на неговите веѓи, кое доаѓа во период кога тој се етаблира како водечки соперник на претседателот на САД Доналд Трамп во трговската сфера.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ собираше компири на нива

Во Неапол се продава тоалетна хартија со ликот на Маурицио Сари

Шведските власти не одобрија регистарски таблици „Трамп“

ВИДЕО: Индијка роди близначки на 73 години

ВИДЕО: Најстариот нуркач на светот повторно собори рекорд

ВИДЕО: ТВ-водителка му кажа на колегата со темна кожа дека личи на горила, потоа се извини