ВИДЕО: Маж во алкохолизирана состојба се бореше со мечка во полската зоолошка градина

Од:

Маж кој наводно бил во алкохолизирана состојба влезе во оградениот простор за мечки во зоолошката градина во Варшава за да се „пресмета“ со една од мечките која го бркаше претходно бранејќи го својот простор.

Човекот скокна во водата која е дел од заштитената просторија за мечките.

По него, мечката скокна во водата, човекот почна да се бори со неа, а кога таа се повлече, тој излезе од заштитениот простор.

Посетителите со неверување го пратеа „настанот“ во полската зоолошка.

Би можело да ве интересира

Полскиот премиер бара гласање за доверба на Владата

А1он

Уапсен маж кој се заканил со убиство на полскиот опозициски претседателски кандидат Рафал Трасковски

Ана Ололовска

Претседателските избори во Полска ќе се одржат на 28 јуни

Ана Ололовска

Моравјецки: Изборите за претседател ќе се одржат во јуни

Ана Ололовска

Полска: Се истражува лек за Ковид-19 заснован на имуноглобин

А1он

Расте граѓанскиот притисок во ЕУ врз Полска и Унгарија

А1он