Пијан провалил во козметички салон во Полска и заспал, го разбудила полицијата

Од:

Пијан маж вчера провалил во козметички салон во близина на Варшава и заспал на една од фотелјите, а иако тврди дека не се сеќава на ништо, му се заканува казна затвор до пет години, јавува полската новинска агенција ПАП.

Полицијата одговорила на пријавата дека маж упаднал во салон за убавина во Пјасечно во близина на Варшава.

Кога пристигнала полицијата, 23-годишниот маж спиел на фотелја, држејќи го цврсто мобилниот телефон во рацете. Полицајците го разбудиле, а тој им рекол дека е пијан и не се сеќава на ништо.

„И покрај неговата „амнезија“, тој нема да може да ја избегне одговорноста за тоа што го направил, а за кривичното дело уништување или оштетување туѓ имот му се заканува затворска казна од три месеци до пет години“, изјави портпаролката на полицијата.

Во рамки на истрагата за кражба, полицијата утврдила дека мажот за кој е потврдено дека бил под дејство на алкохол, наводно направил штета од 8.000 злоти (1.854 евра), бидејќи ги оштетил и троседот, кабинетите и козметиката.

Би можело да ве интересира

Полска издвојува 375 милиони долари за зајакнување на оградата на границата со Белорусија

ВИДЕО: Изгоре огромен трговски центар со 1400 продавници во Вашрава

Полски министер за одбрана: Полјаците се огорчени кога гледаат млади Украинци во кафулињата

Горан Наумовски

Полска е подготвена да распореди нуклеарно оружје на НАТО на своја територија

Полска: Претреси на неколку локации кои се дел од истрагата за наводна руска шпионажа

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Тепачка, солзавец и шок бомби: Полициска пресметка со земјоделците во Варшава