ВИДЕО: Куче во автомобил му свири на својот сопственик

Од:

Видео со две кучиња е вистински хит на социјалните мрежи, бидејќи едното од кучињата со свирка го повикува својот сопственик, кој во тој момент се наоѓал во пицерија.

Како што пренесуваат медиумите, сопственикот излегол шокиран и збунет и помислил дека свирела жената која случајно поминала и го снимила видеото. Сепак, таа му објаснила дека зад свирежите стојат неговите кучиња, пишува „Индекс“.

Би можело да ве интересира

Според тетовската полиција, кучето кое со страотни крици падна од зграда,никој не го турнал

Катерина Ѓуровски

Анима Мунди: Инвеститорот и пожарникари го натерале кучето во Тетово да скокне

А1он

Германски овчар во Загреб каснал девојка и убил помало куче

Куче си го каснал сопственикот и соседот

Кавадарчанец со пушка пукал во куче

(ВИДЕО) Кучето на претседателката на Молдавија го касна австрискиот претседател Ван дер Белен