ВИДЕО: Имате ли нешто за царина? Мечка го запре сообраќајот во Црна Гора

Од:

Имате ли нешто за царина? Каде до Подгорица? – ова се само дел од коментарите на видеото објавено од Подгорички времеплов од мечка која го запре сообраќајот во Црна Гора.

dobivaj vesti na viber

Иако патниците во автомобилот звучат исплашено од големината на мечката, се чини дека животното не планира да предизвика проблеми.

На снимката се гледа како мечката стои две нозе блиску до автомобил, но не покажува агресивност.

Кафеавата мечка е заштитен и автохтон вид во Црна Гора, во исто време најголемото и најсилното животно во Црна Гора.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мечка се качуваше по стрмните карпи во кањонот Пива, луѓето ја бодреа од автомобилите

Предраг Петровиќ

Руски боксер уби мечка која го нападна , но заврши со тешки повреди во критична состојба

Mечки се намножиле во словачките планини, викендов една уби човек

Жарко Настоски

ВИДЕО: Девојка се фати во костец со мечка, бранејќи си ги кучињата

Жарко Настоски

Тригодишно момче преживеало два дена во шума на минусни температури: Ме чуваше мечка

Наум Локоски

ВИДЕО: Мечка нападна ловџија

Наум Локоски