Транссексуалец на изборот за мис Канада

Од:

Џена Талакова, една од финалистките во изборот за мис Канада, која е елиминирана од конкуренција бидејќи е откриено дека е родена како момче и дека врз неа е извршена операција за промена на полот.

По бурната реакција на јавноста, медиумскиот сопственик на лиценцата Доналд Трамп го промени правилото и и овозможи да се појави во финалето.

epaselect epa11294685 Columbia University professors dressed in commencement regalia and other supporters protest the university's recent actions to the pro-Palestinian students' camp on the university's campus, on the steps of Low Memorial Library in New York, New York, USA, 22 April 2024. Students are protesting the university's ties with Israel, which escalated last week when the university's president Nemat Shafik testified to congress. More than 34,000 Palestinians and over 1,450 Israelis have been killed, according to the Palestinian Health Ministry and the Israel Defense Forces (IDF), since Hamas militants launched an attack against Israel from the Gaza Strip on 07 October 2023, and the Israeli operations in Gaza and the West Bank which followed it.  EPA-EFE/SARAH YENESEL

Би можело да ве интересира

Стоп на новата мода, некој треба да се уапси, доаѓаат најгрдите чизми

Предраг Петровиќ

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

Ана Ололовска

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

Ана Ололовска

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

Горан Наумовски

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Горан Наумовски

Ја исмеваа поради изгледот по породувањето: Адријана Лима брутално им одговори на критичарите со нова фотографија

Ана Ололовска