Транссексуалец на изборот за мис Канада

Од:

Џена Талакова, една од финалистките во изборот за мис Канада, која е елиминирана од конкуренција бидејќи е откриено дека е родена како момче и дека врз неа е извршена операција за промена на полот.

dobivaj vesti na viber

По бурната реакција на јавноста, медиумскиот сопственик на лиценцата Доналд Трамп го промени правилото и и овозможи да се појави во финалето.

Би можело да ве интересира

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска