„Сивиот човек“ најгледан филм на „Нетфликс“

Од:

Акциониот трилер The Gray Man („Сивиот човек“), најскапиот филм на „Нетфликс“ досега, бележи голема гледаност во светски рамки и покрај неповолните рецензии.

dobivaj vesti na viber

Овој филм е најгледаната содржина на стриминг-платформата оваа недела. Претплатниците на стримерот поминале 88,5 милиони часови гледајќи го.

Успехот на филмот веројатно ги изненадува критичарите кои напишаа неповолни рецензии. Иако беа вложени многу пари и во него глумат неколку ѕвезди, „Сивиот човек“ беше оценет како фијаско од страна на критичарите.

„Овој трилер го направиле луѓе кои знаат што е добар трилер, ама не знаат како сами да го направат“, напиша критичарот на „Глоуб енд мејл“, Бери Херц.

И покрај тоа што критичарите немаат баш добро мислење за филмот, гледачите се воодушевени од него и толку многу им се допадна што бараат што побрзо да се сними продолжение.

Би можело да ве интересира

Aвторска вечер на Лазар Нелковски, ќе биде прикажан неговиот прв документарен филм „Скопје – Градот на трудот

Премиера на филмот „Синиот час”

Македонскиот филм повторно во Кан

Ана Ололовска

„Преекспонирано“ во рацете на агентот за продажба The Open Reel

Ана Ололовска

„Северен пол” со американска премиера во МоМА во Њујорк

Ана Ололовска

Македонија ќе биде претставена на Балканскиот филмски фестивал во Истанбул

Ана Ололовска